Aeroc Therapy

Juraj Tatár

Narodil sa v r. 1969 v Banskej Bystrici v hudobníckej rodine.

Študoval Konzervatórium v Žiline - klavír a dirigovanie. V tomto období začína skladať vlastné kopmozície, ktoré spájajú jazz s tzv. vážnou hudbou.
Po absolvovaní konzervatória odchádza do Bratislavy, kde sa popri štúdiu na VŠMU - odbor dirigovanie, venuje práci s rôznymi hudobnými telesami u nás a hlavne v zahraničí v roli dirigenta, klaviristu, čembalistu a organistu. Počas tohto obdobia naštudoval a odprezentoval repertoár obsahujúci vyše 300 titulov, zahŕňajúci opery, oratória, zborové a komorné diela svetových autorov.

V roku 1993 Juraj nahráva debutový album Madre, ktorý sa stretáva s mimoriadnym ohlasom (album ocenil a blahoželanie k vydaniu poslal aj Chick Corea). Na albume účinkovali aj viacerí hostia ako J.Bartoš, S.Markovič, J.Griglák, C.Zeleňák, M.Ševčík.
V ďalšom období sa venuje tvorbe a aranžovaniu pre intreprétov slovenskej a českej scény (Peter Lipa, Pavol Habera, skupina Team, Richard Muller, Janek Ledecký, Lucie Bíla, Iveta Bartošová, Peter Dvorský, Karel Gott...).

Počas posledných rokov sa ako inštrumentalista, aranžér či autor objavuje na veľkom množstve projektov rôznych umelcov z oblasti popu, jazzu i vážnej hudby (skomponoval a aranžoval profilové CD S.Markoviča, aranžoval titul P.Haberu - Svet lásku má, nahráva muzikálové projekty Jozef a jeho plášť, Cyrano z predmestia a mnoho ďalších CD a projektov slovenských a českých interprétov ).
Zároveň koncertuje s triom Madre (spolu s J.Griglákom a Emilom Frátrikom).

V roku 1998 vychádza Jurajove album Madre-Ibachur, ktoré poctil ako hosť Jan Hammer svojou unikátnou hrou na „elektrickú gitaru“. Na albume zároveň účinkuje aj celý rad ďalších hudobníkov (J.Griglák, Ron Affif, M.Jakabčic, J.Bartoš, R.Březina, F.Karnok, A.Valentini, O.Petráš, M.Valihora).

Medzi nedávne jazzové tituly patrí CD Bukake jazz, ktoré vzniklo v spolupráci s Martinom Gašparom a Marcelom Buntajom.

V súčastnosti Juraj okrem tria Bkk koncertuje a nahráva s Pavlom Haberom, Petrom Lipom, skupinou Team a Petrom Cmoríkom.